Oferta dla rad pedagogicznych, terapeutów, rodziców Gliwice Zabrze

Oferta dla rad pedagogicznych, terapeutów, rodziców:

Jak się uczyć, żeby się nauczyć?

Czy wiesz jak pracuje Twój mózg, co lubi, a czego nie toleruje? Jak się uczyć, żeby się nauczyć? Prelekcja połączona z elementami warsztatowymi dla dorosłych, dedykowana wszystkim tym, którzy pracują umysłowo i chcą wykorzystać potencjał swojego mózgu. Na zajęcia zapraszamy też nauczycieli i terapeutów, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą. Zajęcia przybliżą techniki ułatwiające procesy uczenia się i zapamiętywania. Warsztaty trwają 1,5h.

Prowadząca: mgr Agnieszka Wiktorczyk – Żuraw, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, przedszkolnej, wykładowca biologii i biomedyki, terapeuta EEG BFB, terapii ręki i sensomotoryki.

Postępowanie korekcyjne w przypadku bocznych skrzywień kręgosłupa.

Postępowanie korekcyjne w przypadku bocznych skrzywień kręgosłupa. Prelekcja dla nauczycieli wychowania fizycznego, terapeutów, rodziców na temat korekcji wad postawy u dziecka. Właściwa diagnoza i odpowiednie prowadzenie terapii, zmiana nawyków – pozwoli uniknąć kłopotliwych dolegliwości w dorosłym życiu. Zajęcia trwają 1,5h.

Higiena i emisja głosu w pracy nauczyciela.

Głos jest podstawowym narzędziem pracy nauczyciela, jednak bardzo często niewłaściwie używanym lub wykorzystywanym do granic możliwości. Zajęcia dedykowane wszystkim osobom, które pracują głosem. Uczestnicy poznają zasady higieny głosowej, dowiedzą się, jak szybko zregenerować głos i jak mówić aby inni nas słuchali. Zajęcia trwają 1,5h

Grupowe zajęcia logopedyczne- wskazówki do pracy z dziećmi.

Prelekcja połączona z zajęciami warsztatowymi jak prawidłowo wspierać prawidłowy rozwój mowy u dziecka. Zajęcia dedykowane nauczycielom edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz rodzicom. Zajęcia trwają 1,5h-3h

Okres Adolescencji. Jak wspierać dziecko w okresie dorastania?

Warsztaty skierowane są do rodziców dzieci wkraczających w okres dojrzewania, w oparciu o techniki poznawczo-behawioralne.

Problemy psychologiczne w okresie adolescencji poruszone na prelekcji:

Zaburzenia depresyjne, zaburzenia zachowania, zaburzenia lękowe, zaburzenia jedzenia. Strategie radzenia sobie w sytuacji min. wagarów, nadużywania alkoholu, stosowaniu dopalaczy.

Okres dojrzewania to czas kształtowania się tożsamości – Kim jestem? Tożsamość to stosunek do siebie i do innych ludzi – do kultury i tradycji, a także jest to okres integracji impulsów seksualnych, dlatego bardzo ważne jest, żeby zaspokoić potrzebę akceptacji i niezależności, w celu przystosowania młodzieży do roli w społeczeństwie. Czas trwania: 4-5 h

Prowadząca: mgr Bożena Waluś – psycholog/ psychoterapeuta

Czy moje dziecko ma problem z używkami? Jak mogę mu pomóc? Modele uzależnienia: Kryteria rozpoznawania uzależnienia. Psychoedukacja.

Uzależnienie to silne pragnienie lub poczucie przymusu przyjmowania substancji. Prelegentka odpowie na pytania: Czy wszystko uzależnia? Czy każdy może się uzależnić? Jak zapobiegać? Jak leczyć uzależnienia?

Współistniejące zaburzenia w sytuacji uzależnienia to: zaburzenia lękowe, zaburzenia afektywne, osobowość aspołeczna, borderline, schizofrenia.

Warsztaty adresowane są do osób dorosłych, rodziców, którzy chcą się nauczyć się rozpoznawać; czy dziecko eksperymentuje z używkami i jak skutecznie temu zapobiegać. Czas trwania: 1,5-3h

Prowadząca: mgr Bożena Waluś psycholog/ psychoterapeuta

Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia) u dzieci szkolnych.

Prelekcja poświęcona zaburzeniom odżywiania. Czym są zaburzenia odżywiania, jakie są ich symptomy oraz jak przeciwdziałać chorobie? Jak rozmawiać z nastolatkiem, aby pomóc? Uczestnicy prelekcji otrzymają cenne wskazówki jak słuchać, odczytywać emocje i przekazywać komunikaty tak, aby dziecko czuło się bezpiecznie w relacji z rodzicem, nauczycielem w sytuacji choroby. Czas trwania 1,5h-3h.

Prowadząca: mgr Bożena Waluś psycholog/ psychoterapeuta

Organizacja szkoleń

Szkolenia trwają w zależności od tematyki i grupy odbiorców, od  1,5h do 4h .

Grupa docelowa powinna liczyć minimum 10 osób.

Metody i techniki stosowane w czasie prelekcji i warsztatów: mini wykład, prezentacja, ćwiczenia w grupach, praca indywidualna, dyskusja moderowana, gry i zabawy psychoruchowe dla dzieci, burza mózgu i inne.

Nasi trenerzy mogą przyjechać do państwa w celu prowadzenia zajęć w udostępnionej przez Państwa sali szkoleniowej, co jest korzystne dla uczestników szkolenia. Istnieje także możliwość korzystania z zorganizowanej przez nas sali.

Koszt zajęć warsztatowych dla rad pedagogicznych, terapeutów i rodziców ustalany jest indywidualnie.

Zapisy i informacje: 

Kontakt:

Tel:  505098653

E mail:    kontakt@terapiagliwice.pl

Zapisy online:  Umów się na wizytę 


Polub nas i obserwuj na Facebooku, a będziesz na bieżąco z naszymi promocjami i ofertą.

Zapraszamy

Marga Gliwice Terapia i Rehabilitacja

 „Specjaliści w jednym miejscu dla całej rodziny”