Marga – Gabinety terapeutyczno-rehabilitacyjne działają teraz jako Niepubliczna poradnia psychologiczno-pedagogiczna Akademia Nauki Gliwice
Link do nowej strony: www.akademiagliwice.pl 

Naszym pragnieniem jest stworzenie miejsca, gdzie w przyjaznej atmosferze, pod okiem wykwalifikowanych terapeutów zarówno najmłodsi, jak i najstarsi pacjenci otrzymają kompleksową pomoc”

Marga gabinety terapeutyczno – rehabilitacyjne powstały z myślą o stworzeniu placówki rodzinnej, w której każdy będzie traktowany indywidualnie. Tutaj pomagamy w miłej atmosferze i witamy z uśmiechem naszych podopiecznych. Stawiamy na wykwalifikowany personel dla którego praca w swojej specjalizacji jest spełnieniem i pozwala czerpać radość z możliwości pomagania innym.
Znając dobrze potrzeby osób z różnymi dysfunkcjami np. mózgowe porażenie dziecięce, Zespół Aspergera, autyzm, dyskopatie, wiemy jak trudno o dobrą, kompleksową, terapię czy rehabilitację. Skąd wiemy?
Z autopsji… Od kilkunastu lat żyjemy z tymi problemami i trudnymi wyborami… gdzie zwrócić się o pomoc? Jak połączyć różne terapie? Jak znaleźć czas, aby dotrzeć na zajęcia w różne miejsca? Dlatego postanowiliśmy pomóc naszej rodzinie i innym osobom. Dlatego też powstały Gabinety Marga, w których opieka wykwalifikowanych terapeutów różnych specjalizacji jest kompleksowa.

Dbamy również o sprawność fizyczną i psychiczną osób w różnym wieku, proponując gimnastykę usprawniającą, masaż relaksacyjny, masaż modelujący ciało, treningi EEG biofeedback- usprawniające pracę mózgu.

Jesteśmy otwarci na podpowiedzi i opinię naszych podopiecznych i ich rodzin, aby gabinety Marga mogły się rozwijać.

Zespół specjalistów tworzą:

biofeedback-gliwice

mgr Agnieszka Wiktorczyk – Żuraw – wieloletni pedagog i doradca zawodowy, który lubi swoją pracę ze względu na kontakt z drugim człowiekiem. Pracowała jako wykładowca „Biomedycznych uwarunkowań rozwoju człowieka” na Politechnice Śląskiej. Certyfikowany terapeuta EEG biofeedback I i II stopnia, Terapii ręki I i II stopnia, Terapii sensomotorycznej I i II stopnia, Integracji Bilateralnej oraz Integracji Sensorycznej SIS. Ukończyła kilka studiów podyplomowych min. Integracja Sensoryczna, Terapia pedagogiczna, Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna oraz liczne kursy związane z funkcjonowaniem człowieka w różnych sferach jego rozwoju. Prywatnie szczęśliwa żona i mama Ani oraz Jacka, który choruje na mózgowe porażenie dziecięce i zespół Aspergera.

psycholog dla dzieci Gliwice Zabrze

mgr Agnieszka Herczakowska – Kołodziej – Psycholog, pedagog, dogoterapeuta. Ukończone studia: Psychologia – 5 – letnie magisterskie studia na Uniwersytecie Śląskim. I specjalność: psychologia kliniczna człowieka dorosłego. II specjalność: psychologia kliniczno – wychowawcza dzieci i młodzieży. Pedagogika – 5 – letnie magisterskie studia na Uniwersytecie Śląskim -specjalność: pedagogika zdrowia. Psychologia zwierząt – studia podyplomowe w Collegium Humanitatis w Warszawie. Wczesne Wspomaganie Rozwoju z Elementami Integracji Sensorycznej – studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej.
Pracuje z dziećmi od pierwszych miesięcy życia do 10 roku życia. Udziela pomocy w zakresie:
– diagnozy i terapii dysharmonii i zaburzeń rozwojowych małego dziecka
– wczesnej stymulacji układu nerwowego małego dziecka ukierunkowanej na kompensację deficytów rozwojowych wynikających z uszkodzeń centralnego układu nerwowego
– wspierania i psychoedukacji rodziców jako współuczestników procesu terapii dziecka
– diagnozy wstępnej oraz terapii dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
– pracy nad zachowaniami trudnymi, trudnościami wychowawczymi
– pracy z wykorzystaniem Stosowanej Analizy Zachowania (korygowanie zachowań trudnych u dzieci, zwłaszcza z zaburzeniami ze spektrum autyzmu)
– pracy z wykorzystaniem metody Kids’ Skills (w ramach nurtu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach)
– terapii dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i/lub ze sprzężeniami
– wspierania komunikacji dzieci niemówiących lub ze znaczącymi trudnościami w komunikacji werbalnej (Alternatywne i Wspomagające Metody Komunikacji – AAC)
– kształtowania prawidłowych wzorców zachowań społecznych (Trening Umiejętności Społecznych)
– treningu emocjonalnego dzieci z trudnościami w zakresie kontroli emocji
– zaburzeń o tle lękowym
– dogoterapii oraz poradnictwa i treningu w zakresie relacji dziecko – pies (przygotowanie rodziny na pojawienie się w niej dziecka/psa, poprawa – korekta relacji dziecko-pies, edukacja w zakresie bezpiecznego kontaktu dziecka z psem z uwzględnieniem potrzeb gatunkowych psa)

Fizjoterapeuta Gliwice Zabrze. Rehabilitacja

mgr Paulina Lisiczka– jest absolwentką studiów magisterskich na kierunku Fizjoterapia, Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Dyplomowanym terapeutą PNF oraz uczestnikiem studiów podyplomowych na kierunku Integracja Sensoryczna. Poszerza swoją wiedzę i doświadczenie na kursach i szkoleniach między innymi „Diagnoza i terapia neurorozwojowa niemowląt i dzieci z zaburzeniami neurologicznymi”, „Fizjoterapia dziecka ryzyka”
A prywatnie, jestem miłośniczką turystyki górskiej.

Logopeda dla dzieci Gliwice Zabrze, Logopeda dla dorosłych Gliwice Zabrze

mgr Aleksandra Nyrek -Logopeda, absolwentka studiów logopedycznych posiadająca przygotowanie pedagogiczne. Dokształca się na studiach magisterskich na kierunku pedagogika opiekuńcza z terapią pedagogiczną. Absolwentka szkoły muzycznej II stopnia, stąd też w trakcie terapii często wprowadza elementy logorytmiki. Praktykę w pracy z dziećmi i młodzieżą uzyskała pracując w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Stale poszerza swoją wiedzę i zdobywa nowe umiejętności. „Logopedia to moja pasja, a każde dziecko stanowi dla mnie nową historię i nowe wyzwanie”.

terapia ręki Gliwice TUS

Lic.Adrianna Fiet  – Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne, studentka ostatniego roku studiów magisterskich Instytutu Badań nad Edukacją i Komunikacją na kierunku Terapia pedagogiczna z elementami neuroedukacji. Praktykę w pracy z dziećmi nabywała w licznych szkołach i przedszkolach. Nieustannie poszerza swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w konferencjach naukowych. Ukończyła specjalistyczne kursy takie jak Trening Umiejętności Społecznych (TUS) terapia grupowa dzieci ze spektrum autyzmu oraz Terapia Ręki I i II stopnia.

mgr Bożena Waluś– psychoterapeuta / psycholog –  Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu – specjalność psychologia kliniczna. Ukończyła całościowe szkolenie w profesjonalnej szkole psychoterapii rekomendowanej przez PTTPB, jest to czteroletnie podyplomowe szkolenie w nurcie poznawczo – behawioralnym w Warszawskim Centrum CBT EDU, aktualnie w procesie certyfikacji. Swoja pracę poddaję regularnej superwizji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

a także inni wykwalifikowani i oddani terapeuci z zakresu:

  • fizjoterapii i masażu
  • logopedii
  • psychologii

Kontakt:

Tel:  505098653

E mail:    kontakt@terapiagliwice.pl

Zapisy online:  Umów się na wizytę 


Polub nas i obserwuj na Facebooku, a będziesz na bieżąco z naszymi promocjami i ofertą.

Zapraszamy

Marga Gliwice Terapia i Rehabilitacja

 „Specjaliści w jednym miejscu dla całej rodziny”