TUS Trening Umiejętności Społecznych Gliwice/ Zabrze

TUS – Trening Umiejętności Społecznych

Umiejętności społeczne kształtują się w naturalny sposób w trakcie rozwoju dziecka, ale niektórym dzieciom potrzebne jest w tym zakresie duże wsparcie.

Zapraszamy do gabinetów Marga na zajęcia grupowe, na których poprzez zabawę terapeutyczną, działania wspierające, odgrywanie ról, informacje zwrotne – dzieci „krok po kroku” będą mogły opanować umiejętności społeczne. Są  one niezbędnym warunkiem do udanego uczestnictwa w życiu społecznym.

Umiejętności społeczne trenowane za zajęciach.
  1. Trening komunikacji: komunikowanie się, przyjazna rozmowa, przedstawienie się, włączanie się do rozmowy, opowiadanie o sobie, dowiadywanie się czegoś o innych, dołączanie do zabawy grupowej, dzielenie się czymś, aktywne słuchanie, mówienie komplementów, przyjmowanie komplementów, okazywanie szacunku innym.
  2. Szacunek do osobistej przestrzeni innych.
  3. Trening samokontroli: nie przeszkadzanie innym.
  4. Trening radzenia sobie z emocjami i stresem: rozpoznawanie uczuć i emocji, wyrażanie uczuć i emocji, rozumienie wskazówek płynących z otoczenia, okazywanie zainteresowania uczuciami innych osób, radzenie sobie ze stresem, radzenie sobie z lękiem.
  5. Radzenie sobie z zachowaniami trudnymi: radzenie sobie ze złością drugiej osoby, radzenie sobie z odrzuceniem, radzenie sobie z wykluczeniem, radzenie sobie z nudą, wyznaczanie sobie celów i osiąganiem ich, rozwiązywanie codziennych problemów samodzielne i grupowe.
  6. Trening posłuszeństwa: stosowanie się do poleceń, koncentrowanie uwagi, wytrwałość w realizacji zadania.
  7. Trening współpracy: czekanie na swoją kolej, umiejętność współzawodnictwa, cierpliwość, asertywność, mówienie nie, akceptowanie czyjegoś nie, proszenie o pomoc, pomaganie innym.

Kontakt:

Tel:  505098653

E mail:    kontakt@terapiagliwice.pl

Zapisy online:  Umów się na wizytę 


Polub nas i obserwuj na Facebooku, a będziesz na bieżąco z naszymi promocjami i ofertą.

Zapraszamy

Marga Gliwice Terapia i Rehabilitacja

 „Specjaliści w jednym miejscu dla całej rodziny”

TUS Gliwice.

Trening Umiejętności Społecznych Gliwice.